Belgian Malinois

Blog o serialu s-f 4400!

Temat: Szkolenie Azjaty
To są Belgian Malinois. Są urzywane przez jednostki specjalne francji, belgii. Widziałem 14 lipca paradę w Paryżu. Wszystkie zgrupowania wojskowe jakie istnieją we Francji mają chyba te psy. Pies robi wrażenie bardzo zaniedbanego-wychudzonego kundla. Są niesamowicie szybkie, waleczne, bardzo mądre psy. Widziałem ich pokaz z odziałem Legii Cudzoziemskiej - podsumowujac - Nie widziałem jeszcze psa, który z taką gracją, determinacja przeskakuje samochody i atakuje zbirów. Przepraszam , że gogoś urażę, ale ONy w ataku wyglądają jak ospałe podwórkowce w porównaniu z tymi psami.

Oczywiscie jest to moja subiektywna opinia
Źródło: ysolom.fora.pl/a/a,46.htmlTemat: Belgian Shepherd Dog Malinois
Co sądzicie o popularnych maliniakach? Ja kocham owczarki niemieckie, ale może kiedyś kupię maliniaka. Wspaniałe, uzytkowe psy. A Wy co o nich myslicie?


Źródło: pieskiswiat.fora.pl/a/a,87.html


Temat: Linki do ciekawych stron
tak tak...i reszta hasełka "belgian malinois" wpisanego w Tubie podobnie urocza

http://www.youtube.com/wa...feature=relateda teraz dla od..tego...odstressowania moze poszukać "flash mob" ?
Źródło: saszka.no-ip.org/forum/viewtopic.php?t=23


Temat: Owczarek belgijski Laekenois
Inne nazwy Chien de Berger Belge,
Belgian Laekenois, Lackense
Kraj patronacki Belgia

Wysokość 56-66 cm
Masa 30 kg

Laekenois to jedna z czterech odmian owczarka belgijskiego (obok Groenendael, Malinois i Tervueren). Jako jedyny posiada szorstką okrywę włosową. Pomimo licznych zalet charakteru jest psem rzadko spotykanym w naszym kraju.

Historia

Pod koniec XIX wieku w Belgii hodowano wiele psów pasterskich bardzo różniących się pokrojem i rodzajem sierści. Aby zaprowadzić nieco porządku, miłośnicy owczarków poprosili profesora weterynarii A. Reula o ujednolicenie rasy. W latach 1871-1879 powstał standard owczarków belgijskich, a profesor Reul do dziś uważany jest za pioniera i twórcę rasy. Standard zakładał jedną rasę w odmianach różniących się typem i barwą sierści. Prace nad rasą trwały aż do początku XX wieku. W roku 1910 ostatecznie ustalono typ i temperament owczarka belgijskiego. Owczarkowi belgijskiemu Laekenois przypadła w udziale sierść szorstka, bardzo różniącą go od gładko i długowłosych krewniaków. W porównaniu z tamtymi elegantami Laekenois może sprawiać wrażenie potarganego włóczęgi, choć oczywiście wielu miłośników tej odmiany uważa ją za najpiękniejszą i najsympatyczniejszą ze wszystkich belgów. Laekenois hodowany jest wyłącznie w umaszczeniu płowym, co także wzbudzało niegdyś kontrowersje i było tematem licznych dyskusji. Obecnie podział nie wzbudza już takich emocji i został powszechnie zaakceptowany, choć hodowcom odmiany Laekenois zdarza się (czasem potajemnie) krzyżować swoje psy z innymi odmianami (głównie w celu poprawienia jakości sierści).

Wygląd
Budowa

Owczarek belgijski Laekenois jest psem średniego wzrostu (58-62 cm w kłębie), o harmonijnej budowie, suchym i silnym umięśnieniu i eleganckiej sylwetce.

Głowa: powinna być dość długa, sucha, o równej długości kufy i mózgoczaszki i nieznacznym przełomie czołowym. Kufa zwęża się w kierunku czarnego nosa. Wargi mocno pigmentowane, przylegające, zgryz nożycowy lub cęgowy. Oczy w kształcie migdałów, ciemne, o bystrym, inteligentnym spojrzeniu. Uszy w kształcie trójkątów, stojące, niezbyt duże, osadzone dość wysoko.

Szyja: bez luźnej skóry, długa, umięśniona.

Tułów: silny, mocny, niezbyt ciężki, o prostej linii grzbietu, wyraźnym kłębie, głębokiej klatce piersiowej, lekko opadającym, mocnym zadzie i średnio długim, dobrze osadzonym ogonie.

Kończyny: lekkie, choć o mocnych kościach, proste i równoległe, łopatki długie i skośne, uda silnie umięśnione. Łapy owalne, o mocno wysklepionych palcach i ciemnych, mocnych pazurach.

Szata i umaszczenie

Włos suchy i szorstki, zmierzwiony. Długość włosa to około 6 cm, jedynie na grzbiecie kufy, czole i kończynach jest nieco krótszy. Maść wyłącznie płowa ze śladowym czarnym nalotem (głównie na kufie i ogonie). Niewielkie białe oznaki na piersi i palcach są tolerowane.

Charakter

Owczarek belgijski Laekenois jest psem czujnym, bardzo aktywnym, potrzebującym dużo ruchu. Swojego opiekuna darzy wielkim uczuciem, gotowy jest strzec go i bronić do upadłego. W stosunku do obcych jest nieufny, rzadko daje się im choćby dotknąć. Agresja i zbytnia nerwowość są jednak cechami dyskwalifikującymi tego owczarka. Laekenois jest doskonałym stróżem domu.

Przeznaczenie

Kiedyś był psem pasterskim, obecnie jest doskonałym psem stróżującym, obronnym i tropiącym, nadającym się do pracy w policji. Poza tym jest cenionym i lubianym psem rodzinnym.
Źródło: na4lapachi1smyczy.fora.pl/a/a,223.html